Jak nedietovat, ale účinně shazovat kilogramy? I pomocí urychlovačů hubnutí, tady je pomocník

Zatočte s nadváhou.
Přesto míra obezity stále roste as ní roste i počet nemocí a zdravotních problémů. Příjem kalorií se prudce zvýšil, zejména v době, kdy vládl lockdown. Obezita je rizikovým faktorem pro cukrovku druhého typu, kardiovaskulární choroby, mrtvici, artrózu, vysoký krevní tlak a pro 11 různých typů nádorů, jako je rakovina prsu, prostaty či dělohy. Podle zprávy Světové zdravotnické organizace (WHO), až 40 milionů dětí ve věku do pěti let trpí nadváhou. S nadměrnou výživou mají problém i dospělí lidé, nadváhou nebo obezitou podle zprávy trpí až 40 procent (2,2 miliardy lidí).

Aktuálně vychází publikace založená na vědeckých poznatcích od Dr. Michaela Gregera, mezinárodně uznávaného odborníka na výživu, lékaře a autora bestselleru Jak nezemřít.

zvětšit

V knize Jak nedietovat se autor zaměřuje na optimální kritéria umožňující hubnutí a poukazuje na to, jak potraviny ovlivňují zdraví a dlouhověkost. Rozebírá také klíčové složky ideální diety na hubnutí – faktory, jako je hustota kalorií, index inzulínu a vliv potravin na střevní mikrobiom. V neposlední řadě vysvětluje, jaký význam má rostlinné stravování pro úspěšný výsledek. Jak však nedržet neustálé dietu, ale zdravě žít, jde nad rámec potravin.

Steam salmon and vegetables, Paleo, keto, fodmap diet. White plate on old rustic wooden table, side view


Dr. Greger identifikoval jedenadvacet urychlovačů hubnutí, které jsou k dispozici našemu tělu, a to pomocí nejnovějších objevů v oblastech, jako je například chronobiologie, s cílem odhalit faktory, které maximalizují přirozené schopnosti spalování tuků. Od základů sestavil také průvodce hubnutím. Uplatňuje v něm nadčasový proaktivní přístup, který obstojí v každém novém dietním trendu.

Titul Jak nedietovat je plný praktických rad a průkopnického výzkumu v oblasti stravování. Ukončí diety a nahradí tyto neustálé boje s hubnutím jednoduchým, zdravým a udržitelným životním stylem. Kniha obsahuje 21 tipů pro dosažení požadovaného výsledku.