Megalomanské cíle? Zapomeňte! Cvičte intenzivně 13 minut denně a výsledky se dostaví

Nesprávně nastavené cíle jsou častou příčinou toho, že naše novoroční předsevzetí, kterých jsme se pár dní drželi, jsou najednou „fuč“.

Pravidelný trénink přinese kýžený výsledek.
Pokud jste se rozhodli, že v novém roce začnete cvičit nebo se věnovat nějakému sportu, nemůžete očekávat, že na příští olympiádě získáte zlatou medaili. Na cestě k ní vás čeká mnoho úspěchů a také překážek a stagnací. Podobně je to is hubnutím.

„Nedodržení závazků vůči sobě zapříčiňuje současnost. Neustálá medializace heroických příběhů nebo činů v nás upevňuje vnímání, že buď jsme „špice“ nebo nikdo. Nic mezi tím. Problém je, že se medializuje jen špička ledovce. Člověk tak vidí jen to, jak někdo zhubl 50 kilogramů a teď má na břiše kostky. Může přitom jít o jednoho člověka z milionu, ne-li miliardy. Často se přitom stačí podívat se na celou situaci jinak. Ne všichni potřebují zhubnout 50 kilogramů tuku a ne každý musí mít na břiše kostky, říká Luboš Gsch, osobní trenér a specialista na tvarování postavy.

Co takhle si dát reálné cíle, do kterých cesta bude příjemná, radostná a osvěžující? Může to být například snížení tukových zásob, zlepšení kondice a to hlavní dobrý pocit. \“Takto nastavené cíle jsou hodnotné a pokud se nenásilně nastaví, kostky na břiše možná přijdou samy,\“ konstatuje Ľuboš Gsch. Jak říká, mnoho lidí si dává pod vlivem doby megalomanské cíle a ty je zlomí ještě dříve, než k nim udělají první krok: „Člověk si musí najít něco, co ho baví a způsobuje mu radost. A tady někde si může dát i větší cíl rozměněn na drobné.Úplně stačí například cvičit 13 minut denně (podobně je tomu iv novém programu P13), případně zhubnout 1 kilogram měsíčně.Pokud nás při nastavování cílů neumí ta násilná, megalomanská forma, výsledky jsou mnohem lepší a zejména trvanlivější.“


Ľuboš Gsch, osobní trenér a specialista na tvarování postavy.
Předsevzetí a cíle je dobré si dávat. A nejen na konci roku, ale kdykoli během něj. Rosteme díky změně a každá změna vyžaduje řadu pomalých kroků od návyku k zvyku. Při rekapitulaci roku je dobré se zamyslet, co nefunguje a změnit přístup, nikoli cíl. V případě, že toto není vaše cesta, vytvořte nový cíl. A ať je vaše cesta k němu radostná a neodradí vás i případné nezdary. Život se musí vyvíjet. Přesně tak je to is tréninkem. Nemusí být striktně lineární, ale musí se vyvíjet. Každé zastavení ukončuje i pokroky.

Shot of a group of young women dancing together during a fitness class

Co je P13?

P13 je založen na nejúčinnějších tréninkových metodách, které se využívají v kulturistice a vrcholovém sportu od 70. let. Tyto techniky využívaly největší hvězdy kulturistické historie (Arthur Jones, Mike Mentzer, J.P.Fux, Dorian Yates) až po současné hvězdy Hollywoodu (Keanu Reeves, Ryan Reynolds, JLO, Kate Hudson, Lady Gaga).

P13 spojuje historii HIIT tréninku v kombinaci s nejnovějšími poznatky v oblasti tréninku. Ruku v ruce se zde uplatňuje Paretovo pravidlo, a to, že 20 procent činností přináší 80 procent výsledků. Program P13 je těch 20 procent od Pareta. Tréninkový program P13 = 13minut tréninku denně a v neděli máte volno. Více informací naleznete již stránce na www.pohyb.sk