Celá paleta! Tenisky nové sezóny si žádají barvy, nosí se opravdu všechny, tady jsou tipy!

Když koncem roku ohlásili odborníci barvu roku, jedno bylo jasné – nová sezóna nebude o žádných decentních tónech.

Fialovo-modrý tón pod názvem Very Peri se rázem ocitl v nabídce mnoha značek, ať už je řeč o oděvech nebo doplňcích a obuvi. Jenže faktem je, že fialové tóny patří mezi barvy, na které si netroufne každý a ani my vás do nich nechceme nutit. Pokud ovšem platí nějaké „heslo“ pro rok 2022, pak je to návrat výrazných a zářivých barev. Nebojte se tedy a „jděte s barvou na trh“…

Právě obuv je jedním z elementů našeho šatníku, ve kterém můžete dát průchod originalitě, ochotě experimentovat i zaujmout. Od zářivých neonů, přes jemnější, ale výrazné pastelové odstíny až po klasickou paletu v duchu tradiční červené, žluté nebo zelené a modré. Nosí se (a objevuje v nových kolekcích) opravdu všechno.

My radíme kombinovat barevné tenisky s neutrálnějším základem šatníku – to znamená tělové tóny, klasickou denimovou modrou, ale klidně třeba i černou barvu jako základ. Tenisky jsou pohodlná obuv, ale dávno to už neznamená, že je můžete nosit jen v rámci ležérních a sportovních kombinací.

High sole women sneakers on the blue flat lay background.

Právě barevné a často výjimečně působící modely dotvoří i velmi moderní a současný oděvní mix do práce či třeba na večeři s kámoškami ve městě. Inspiraci hledejte také v naší dvanáctce tipů, které jsme pro vás připravili.