Vůně jako valentýnský dárek? Potěší, rozesměje, rozpoutá vášně – máme 11 tipů

Možná právě blížící se svátek zamilovaných je tím pravým dnem pro darování vůně. Takové, která dokáže omámit vás, ale která zároveň potěší i váš protějšek.

Správně vybraný parfém dokáže mezi partnery divy.
Koupě parfémů či toaletních vod se nám už nějakou dobu pojí s vánočními svátky či narozeninami – stále je zde však riziko, že parfém, který jsme vybrali, dané osobě nesedne. Pokud jde o někoho tak blízkého jako je náš životní partner/partnerka, o to víc to může frustrovat.

I proto naše rada hned v úvodu zní, pokud toužíte obdarovat někoho luxusní, novou, krásnou, svůdnou či svěží vůní, udělejte si z toho malý „valentýnský“ výlet do parfumerie. Ideální je, pokud krátký rituál výběru správné vůně absolvujete oba. Právě tak může nastat vzácná shoda v tom, co voní jednomu i druhému, což vzbuzuje v jednom nadšení a ve druhém zase vášeň a touhu. (Samozřejmě, některé značky nejsou vždy dostupné v kamenných obchodech – pokud nechcete nakupovat parfémy naslepo, speciálně ne takové, které mají být dárkem z lásky, nechte si zaslat nejprve drobný vzorek.)

Ano, řeknete si, to všechno jsou jen řečičky kolem, aby se podobné voňavé produkty dobře prodávaly – faktem však je, že mnohé vůně v nás dokážou vyvolat vzpomínky, jiné zase stimulují senzorická centra v mozku a jsou i takové vůně (ambra, pižmo) , které stimulují sexualitu.

bride applying perfume on her wrist

Nabídka je skutečně bohatá a speciálně v období úvodu roku se na trhu objevují také novinky, které dbají právě na tento faktor osobní přitažlivosti vtělený do parfémové vůně či toaletní vody.

Vybrali jsme pro vás 11 tipů na dárky, které mohou zpříjemnit i vašeho Valentýna. Inspirujte se s námi a nezapomeňte si také přečíst, jak lze zabránit tomu, aby váš parfém vyprchal za pár hodin.